potěšení pro všechny milovníky zahrad  
no image

Babička

Bylo to stavení nevelké, ale hezoučké. Okolo oken, obrácených k východu, táhla se vinná réva, před okny pak byla malá zahrádka plná růží, fial, rezedky i salátu, petrželky a jiné drobné zeleniny. Na severovýchodní straně byl ovocný sad a za ním táhla se louka až ke mlýnu. Velká stará hruška stála při samém stavení, kladouc […]

no image

Babička

no image

Babička

no image

Básně

Poezie Emily Dickinsonové je spjata s přírodou, s cyklem ročních období a s každodenním kontaktem a komunikací s rostlinami a zvířaty, některé básně jsou rozjímáním nad duchovním rozměrem zahrady. Zahrada není vnímána jako ornament a vnější dekorace, ale jako chrám a místo přesahu. Její básně vyšly česky v několika různých překladech (Jiří Šlédr, Zbyněk Hejda, […]

no image

Bídníci

Román Victora Huga Les Misérables se dočkal řady divadelních i filmových zpracování.  Česky vyšel v několika překladech pod názvy Bídníci či Ubožáci. Lucemburskou zahradu si autor zvolil jako místo, kde se do sebe zamilovali student Marius Pontmercy a  schovanka Jeana Valjeana Cosette.

no image

Bílá vdova (Saving Grace)

no image

Bomarzo

Román argentinského spisovatele Manuela Láineze se odehrává v surrealisticky působí manýristické zahradě v Bomarzu, hlavním hrdinou je podivínský vévoda z Bomarza, Pier Francesco Orsini. Autor román adaptoval na libretto stejnojmenné opery od Alberta Ginastery.

no image

Bomarzo

Opera na libretto stejnomenného románu Manuela Láineze se odehrává v přízračné manýristické zahradě Bomarzo, kde přebývá podivínský majitel.