potěšení pro všechny milovníky zahrad  
Kalendář otevřených zahrad

Kalendář otevřených zahrad

Po deštivém začátku sezony několik červnových setkání v černošických zahradách: malých, velkých, upravených, zarostlých, starých, nových. Květiny, keře, stromy, brouci, motýli. Možná občerstvení. Určitě nevyzpytatelné počasí.

Zahájení sezóny otevřených zahrad

Zahájení sezóny otevřených zahrad

Černošický klub Ferenc Futurista zve na zahájení sezóny otevřených zahrad v úterý 13. května od 19 hodin ve FF (Vrážská 324) a do otevřených zahrad v sobotu 17. května od 15 do 19 hodin.

Druhé hledání ztraceného času v zahradách

Druhé hledání ztraceného času v zahradách

Nejlepší fotografie je dobře uchovaná vzpomínka. Nevybledne, nezapadne, neztratí se, ale nelze ji sdílet, rozmnožit, není plně předatelná. Proto se leckdy spokojíme s tuctovou pohlednicí, abychom svým blízkým mohli předat aspoň vnější slupku, pod níž vidíme dužninu i jádro svého minulého osobního prožitku. I banální pohlednice s odstupem času nabývají kouzlo vlastních i cizích vzpomínek […]

Procházka po otevřených zahradách

Procházka po otevřených zahradách

Vzhledem k povodňové situaci v Černošicích byl sobotní program události „V zahradách“ zrušen. Nedělní komentovaná procházka po starých zahradách se konala podle původního plánu. Počasí jí přálo a setkala se s příznivým ohlasem návštěvníků.

Vítejte „V zahradách“

Vítejte „V zahradách“

Černošická událost „V zahradách“ mimo jiné nabízí zahradní program s koncertem a promítáním fotografií zahrad, komentovanou procházku po místních zahradách a představení zahrady Zemanova letohrádku (vila ZUŠ), otevřené v rámci Víkendu otevřených zahrad.

Hledání ztraceného času v zahradách

Hledání ztraceného času v zahradách

Posílání pohlednic z navštívených míst bývalo až donedávna téměř povinnou součástí každého výletu. Dnes si lidé posílají MMS zprávy nebo maily s obrazovými přílohami, dávají fotky na Facebook. Radost z dopisnice v poštovní schránce je stále vzácnější, ale kouzlo hledání ztraceného času stále zůstává…